• Sylwia Wanowicz

10 najlepszych stron z podcastami do nauki angielskiego

Aktualizacja: 21 gru 2018


O zaletach słuchania można by wiele napisać, ale nie po to jest ten post, abym rozwlekała się w nim na temat już dawno, szeroko opisanych przez ich autorów teorii - może później. W skrócie napiszę tylko, że słuchać trzeba (uchem, a nie brzuchem - jak mówiła mama). I tyle z filozofii. Słuchać - kropka.


Wiem, że nie ma czasu - jesteśmy zapracowani, zabiegani, a po powrocie do domu zwyczajnie nam się nie chce. Albo z jakiegoś powodu nie wiemy jak się za to zabrać, albo nie wiemy czego słuchać.


Jeśli uczymy się na poważnie to pewnie zdajemy sobie też sprawę z tego, że pojedyczne zajęcia w ciągu tygodnia niewiele pomogą w tym, żeby opanować angielski na - powiedzmy - satysfakcjonującym nas poziomie. Trzeba więcej. Naprawdę warto postarać się, żeby angielski wszedł nam w nawyk - żebyśmy czuli głód. Ciąg. A jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc, im więcej angielskiego, tym lepiej.

Poniżej podaję linki do stron, na których można znaleźć ciekawe podcasty, których możemy słuchać gdzie i kiedy chcemy. Z niektórych sama korzystałam gdy się uczyłam. I oczywiście nadal słucham (dla przyjemności).


1. China232


Strona, na której znajdziesz mnóstwo podcastów z transkrypcją. Audycje prowadzone są przez dwójkę braci (Kanadyjczyków). Znajdzie się w nich slang, wiele barwnych przykładów i wyjaśnienie słownictwa.


2. Better@English


Better@English to strona prowadzona przez Lori Linstruth. Podcasty to zbiór prawdziwych rozmów autorki ze swoim chłopakiem. Autentyczność prowadzonych dialogów to ogromny plus nagrań udostępnionych na stronie. Bardzo cenne i przydatne źródło.


3. Luke's English Podcast


Luke to kwalifikowany nauczyciel z Londynu, obecnie mieszkający we Francji. Podcasty dostępne na jego stronie to zbiór wielu monologów, konwersacji ze znajomymi lub rodziną, rozmów na interesujące tematy, zbiór phrasal verbs. Nie brakuje też slangu, i uwaga - przekleństw. Po prostu na bogato! Strona udostępnia aplikację, którą można pobrać na telefon.


4. English e-books


Angielskie e-booki to zbiór literatury po angielsku dostosowanej dla każdego poziomu zaawansowania. Oprócz możliwości pobrania e-booka ze strony, możemy pobrać jego wersję audio, co umożliwia równoczesne czytanie i słuchanie. Znakomitą rzeczą, z którą spotkamy się przed przeczytaniem książki (bądź jej przesłuchaniem) jest udostępniony słowniczek trudnych wyrazów, z którymi mamy szansę zapoznać się przed lekturą.


5. BBC 6 Minute English


6 minute English, jak nazwa wskazuje, to podcasty trwające 6 minut. Rozmowy na różne tematy, udostępniona transkrypcja i wyjaśnienie słownictwa.


6. Global News Podcast


Najlepsze historie i wiadomości z całego świata. Udostępnione przez BBC World Service


7. Word of Mouth


Rozmowy na temat języka


8. The listening project


Rozmowy o codziennym życiu


9. Languagecaster


Podcasty zdecydowanie warte polecenia fanom futbolu. Bogate słownictwo i angielski "w piłce"


10. Voice of America


Voice of America to strona multimedialna, gdzie znajdziemy programy video i radiowe dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania.


Jak i ile słuchać?


To proste - jak najwięcej i jak najczęściej :)
Jeśli znasz strony albo aplikacje do słuchania warte polecenia, podziel się nimi w komentarzu.518 wyświetlenia

©2018 by English o'clock          Regulamin    

 English o'clock Sylwia Płoskonka

32-005 Niepołomice

ul. Pionierów 3a

NIP: 683 196 91 61 

Kontakt

mail: biuro.englishoclock@gmail.com

tel: (+48) 726 227 791